Objawy boreliozy u psa

10Objawy boreliozy u psa są dość oczywiste, ale mogą być mylone z innymi psimi chorobami. Dlatego bardzo ważne jest, żeby właściciele psów wiedzieli, jakie objawy mogą wskazywać na to, że ich pies został ugryziony przez kleszcza. Wobec tego wiele poradników przeznaczonych dla właścicieli psów zawiera informacje typu borelioza u psa objawy. Dzięki temu nawet najbardziej początkujący właściciel psa może bardzo szybko zorientować się, że jego pies został ugryziony przez kleszcza.

Samo ugryzienie psa przez kleszcza sprawia mu nieprzyjemny ból, dlatego pies zaczyna być niespokojny i tym sposobem zwraca uwagę swojego właściciela na to, że dzieje się z nim coś złego. Poza tym zaczyna on próbować samodzielnie usunąć kleszcza, a jeżeli wszelkie próby podejmowane przez psa kończą się niepowodzeniem, to wówczas w miejscu ugryzienia zaczyna powstawać zranienie, które można zauważyć podczas czyszczenia psiej sierści lub po prostu podczas zabawy z psem.

W momencie znalezienia kleszcza u psa lub samego zranienia po ugryzieniu trzeba podjąć się leczenia psa. Na szczęście informacje o tym, jakie środki na kleszcze dla psa będą najbardziej odpowiednie znajdują się w różnych sklepach z produktami przeznaczonymi dla psów. W razie wątpliwości można jeszcze poprosić o pomoc sprzedawcę i udać się do weterynarza, który będzie potrafił najbardziej pomóc w leczeniu psa z boreliozy. Trzeba mieć świadomość tego, że leczenie psa z boreliozy może zająć nawet kilka miesięcy i trzeba będzie ponieść powiązane z takim leczeniem koszty.