Ochraniacze modułowe

Ochraniacze modułowe do łóżeczka – poradnik przedzakupowy

Najpóźniej, gdy maluchy zaczną wykonywać ćwiczenia gimnastyczne w łóżku, nadejdzie czas na ochraniacze modułowe do łóżeczka. Jednak warto mieć je już pod ręką a co za tym idzie dokonać zakupu przed narodzinami maluszka. Jest to ważny element w wyposażenia pokoiku dziecka, szczególnie gdy jest ono bardzo aktywne w swoim łóżku. Ochraniacz stanowi również dodatkowe zabezpieczenie przed przeciągami. 

Ochraniacze do łóżeczka poduszki – to musisz wiedzieć by dokonać prawidłowego zakupu

Według ekspertów najważniejszymi warunkami, jakie powinny spełniać ochraniacze do łóżeczka, są:

  • Bezpieczeństwo: ochraniacz na szczebelki do łóżeczka powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby dziecko nie mogło zranić się o bok łóżeczka;
  • Komfort: ochraniacze powinny być wykonane z naturalnej bawełny;
  • Ochrona przed połknięciem: Wszystkie małe przedmioty, w tym również sznureczki czy wstążeczki powinny być tak zaprojektowane, aby dziecko nie miało do nich dostępu.

Niemowlęta, które wciąż są w łóżeczku, są zwykle tak małe, że nie mogą się obracać i poruszać, więc można użyć przenośnego łóżeczka. Również w tym przypadku sprawdzi się ochraniacz na szczebelki do łóżeczka. Pozwoli wykluczyć przeciąg i zapewnić dziecku bezpieczeństwo.

Ochraniacze modułowe do łóżeczka – najważniejsze parametry

Chociaż brzmi to trywialnie, ochraniacze do łóżeczka poduszki są dostępne w różnych rozmiarach. Dlatego wcześniej trzeba się upewnić, że łóżeczko ma odpowiedni rozmiar. Istnieją ogromne różnice jakościowe w materiale. Idealny jest materiał wykonany w 100% z bawełny, który można prać w co najmniej 40 stopniach.

Przed zakupem należy się upewnić również, że ochraniacz na szczebelki do łóżeczka jest wolny od szkodliwych substancji. Dlatego zalecane zwrócenie uwagi na wykorzystany materiał wierzchni oraz wypełnienie.

Na koniec uwaga dotycząca rodzaju mocowania ochraniaczy do łóżka. Większość z nich jest wiązana lub zapinana na rzepy. Prawdopodobnie dla większości z rodziców to nie ma większego znaczenia. Z reguły ochraniacz na szczebelki do łóżeczka nie jest zdejmowane codziennie. Ale często zdarza się, że ulegnie zabrudzenia, co jest bardzo prawdopodobne przy maluszkach. W przypadku częstego prania i zdejmowania ochraniacza warto pomyśleć o rozwiązaniu zapinania na rzep.